in

Hoxha- imami arab në Gjermani urren flamurin shqiptar: Hidheni në koshin e plehrave!

Një imam i quajtur Abu Rumaisa, i cili shërben në xhaminë e Braunschweig në Gjermani, gjatë një ligjërate e të tij iu ka bërë thirrje shqiptarëve qe e frekuentojnë këtë xhami që flamurin shqiptar ta ‘hedhin në koshin e plehrave’.

Një person e kishte pyetur se a mund ta mbajë një aksesor me flamurin shqiptar që ia kishte dhuruar një shqiptar.

“Hidhe në bërllog”, u përgjigj menjëherë imami Abu Rumaisa duke shtuar se ky flamur përfaqëson qafirat dhe jo myslimanet dhe është kundër islamit.

Shqiptarët e mjerë në Perëndim, që shkojnë në xhami, kryesisht falen pas hoxhëve arabë, ndërsa ata kanë urrejtje të sëmurë ndaj shqiptarëve dhe flamurit tonë.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Rilexime nostalgjike (2): Edhe një kreacion i ri…

“NATA E PARË” E DEMOKRACISË SHQIPTARE