in

DOLI NGA SHTYPI LIBRI "2000 VJET KRISHTERIM TE SHQIPTARËT"▪︎

 Të dashur miq, dashamirê të librit dhe të vërtetës shkencore, jam shumë i lumtur që materialet e simpoziumit të parë shkencor mbi krishterimin ndër shqiptarê, të mbajtun me 5 e 6 shtator 1998 në Arbon të Zvicrës, nga sot e tutje do te jenë në duar të lexuesit shqiptar e të huaj!▪︎

 Promovimi i parë i librit do të bëhet më 27.11.2023 nga ora 11:00 , në Prishtinë në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, i dyti në Lezhë më 02.12.2023 nga ora 13:00 në Hotel Gjuetia! 

Pas Prishtinës e Lezhës pasojnë promovimet në Maqedoni, Zvicër, Gjermani dhe shtete tjera të Europës dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës – SHBA!

▪︎ Falënderoj gjithë ata që punuan e kontribuan në kurorëzimin me sukses të këtij Projekti me peshë të madhe Shkencore e Kombëtare!▪︎ Nga një dolli me recensentin e librit, mikun tim të nderuar prof. Emin Azemin!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Mira Meksi shpallet shkrimtarja më e mirë e 2023-it

Xhamia e serbit në Prizren, ku faleshin turq e shqiptarë