in

Xherdan Shaqiri shpërfillë gazetarët serbë pas ndeshjes

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “974” përfundoi me rezultatin 1:0 në favor të Brazilit dhe me humbje të Zvicrës.

Xherdan Shaqiri nuk ishte në formacionin e titullarëve, e as nuk luajti fare në këtë ndeshje pasi kishte shqetësime me një lëndim.

Pas ndeshjes me Brazilin, Shaqiri thuhet se nuk ka pranuar të jep deklaratë për mediat serbe pasi mori vesh nga janë ato, mirepo kjo ende nuk eshte konfirmuar.

Kujtojmë se Zvicra me Serbinë do të përballen mesvete më 2 dhjetor.

Xherdan Shaqiri eshte njeri nga futbollistet shqiptar me fame nderkombetare ku gjithmone nuk heziton te tregoj prejardhjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Hakan Sukur, legjenda e Turqisë, nëse shkel në atdhe do të dënohet me vdekje, ose burgim të përjetshëm

Mediat greke: Ylli i popit, Dua Lipa ‘ambasadore e shqiptarëve’ në mbarë botën