in

Vdiqen 12 veta dhe 31 u lënduan në një aksident në Kroaci


 U nisen për në Medjugorje, por pësuan tragjedi në Republikën e Kroacisë: Në autobusin polak kishte edhe 3 priftërinj dhe 6 zyrtarë. 

Në aksidentin e trafikut që ndodhi mëngjesin e sotëm rreth orës 05:35 në autostradën A4 në drejtim të Zagrebit, në mes Jarek Bisašhki dhe Podvorecit, 12 persona kanë humbur jetën dhe 31 të tjerë janë lënduar, disa prej të cilëve në gjendje të rëndë, kur u ul një autobus polak. Brendshme raportoi Davor Bozhinoviç.

Në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp në Varazhdin, ai tha se Qendra 112 ka marrë informacionin e parë se një aksident i tmerrshëm trafiku në autostradën A4 ka ndodhur nga një shtetas polak që ishte në autobus.

Të gjitha shërbimet e urgjencës kanë shkuar menjëherë në terren. I pari ka dalë shërbimi i urgjencës, 16 ekipe, më pas policia, zjarrfikësit dhe sigurisht punonjësit e HAC-së”, tha ministri i Brendshëm.11 persona kanë vdekur në vendin e aksidentit, ndërsa 32 janë trajtuar në spitalet në Varazhdin, Zagreb dhe Çakovec.

“Fatkeqësisht edhe një person tjetër i cili është trajtuar në spital ka ndërruar jetë në ndërkohë, kështu që në këtë moment kemi 12 persona të cilët kanë humbur jetën në këtë aksident trafiku”, ka shtuar Bozhinoviq.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Loading…

0

Dy francezët e arrestuar, agjent të dyfishtë, të Rusisë dhe Serbisë?

Meta pritet të kurorëzohet me Berishën, për përmbysjen e Ramës !