in

Turqit na nxoren nga Evropa

 “Turqit, jo vetëm, na detyruen me ndrrue Fé, po ma e keqja asht se, edhe na nxorën nga Europa.”

Kështu, thonte 72 vjetë përpara historiani,gjuhtari dhe burrështeti i madh Mustafa Kruja.

Sot janë politikanët tonë, në Shqipëri dhe në Kosovë, që prapë e thirren Turqinë të na largojë nga Evropa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

JAMES BELUSHI PASI VIZITOI SHQIPËRINË: QAMË TË DY…

Biden do të kandidojë në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit 2024