in

Tifozi trim hungarez mbajti shallin e Kosovës para mijëra tifozëve serbë, sigurimi mezi e ndali

Lojtarët e Serbisë janë duke e zhvilluar sonte ndeshjen kryesore të kualifikimeve me Malin e Zi, ndeshja e parafundit e eliminatoreve për Kampionatin Evropian në Gjermani.

Tri ditë më parë, Serbia u mposht në “Pushkas Arena” nga Hungaria me rezultat 2:1.

E si gjithnjë deri më tash, tifozët serbë tentuan të brohoritnin slogane anti-Kosovë, mirëpo ishin hungarezët që nuk lejuan të dëgjohej zëri i tyre.

Këtë e tregon rasti i një tifozi i cili erdhi me veshje hungareze dhe shtriu një shall me mbishkrimin “Kosova” dhe flamurin e shtetit që serbëve dhe Serbisë iu ‘dhemb koka’ saherë e shohin.

Në transmetimin televiziv nuk është parë fansi hungarez me flamur të Kosovës.

Ndërkohë, sigurimi i stadiumit, duke tentuar që mos të lejoj provokime, kanë reaguar me shpejtësi, duke e keqtrajtuar tifozin dashamirës të Kosovës. Kjo sjellje e sigurimit ngjalli reagime te trifozët tjerët, të cilët reaguan ashpër ndaj tyre.

Fatmirësisht situata u qetësua relativisht shpejt dhe nuk pati asnjë konflikt të madh. Golat për Hungarinë në fitoren ndaj Serbisë i shënuan Varga dhe Salaj në minutën e 20-të dhe 34-të, ndërsa shënuesi i vetëm për Serbinë ishte Pavloviq në minutën e 33-të. /Ballkani.info/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

BAJRAM SEFAJ – NJË FOTO DHE DISA RRESHTA

Pas Samitit të EU, PD e Kosovës po përgatitet ta ftoj Ramën !