in

Shpërthime në Kiev, alarm për sulm ajror në të gjithë Ukrainën

Disa shpërthime janë dëgjuar në Kiev herët të hënën në mëngjes. Sirenat e sulmit ajror u dëgjuan në të gjithë qytetin, tha Administrata Shtetërore Rajonale e Kievit në Telegram. Sulmi vjen një jave ndërprerjesh të energjisë elektrike në kryeqytet dhe pjesë të tjera të Ukrainës. Kjo për shkak të bombardimeve në infrastrukturën energjetike të vendit.

Alarmi kundërajror është ndezur në të gjithë territorin e Ukrainës. Veçanërisht janë ndjerë në rajonet Zhytomyr, Vinnitsa, Cherkasy, Chernivtsi, Kirovograd, Nikolaev dhe Odessa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Tragjedi në Indi, mbi 100 persona të vdekur pas rrëzimit të urës

Për 10 muaj, rreth 3 mijë e 400 kosovarë hoqën dorë nga shtetësia e Republikës së Kosovës