in

Rilind Gërvalla emërohet drejtor i kanalit në gjuhën shqipe

Bordi i RTK-së në mbledhjen e sotme me tetë vota për dhe asnjë kundër, ka miratuar rekomandimin e drejtorit të përgjithshëm të RTK-së, Shkumbin Ahmetxhekaj për emërimin e Rilind Gervalla në pozitën e drejtorit të kanalit shqip të RTK-së (RTK1, 3, 4).

Në mbledhjen e sotme Bordi ka diskutuar edhe për zhvillime të tjera në RTK-thuhet në njoftimin e Bordit. 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

10 vjet burg për çiftin që kërceu në rrugët e Iranit

AP: SHBA e siguron Kosovën se nuk e lejon krijimin e një minishteti me shumicë serbe