in

Kush janë politikanët më të pëlqyer nga shqiptarët

Instituti Ndërkombëtar Republikan publikoi sot rezultatet e një sondazhi të zhvilluar gjatë shkurtit dhe marsit të këtij viti në 6 shtetet e Ballkanit Perëndimor, ku mes të tjerash për Shqipërinë pyeti edhe për politikanët kryesorë.

Për pëlqyeshmëri, vendin e parë e mban kreu i “PS”-së, Edi Rama, i ndjekur nga kryebashkiaku Erion Veliaj, dhe i treti është kreu i partisë së re “Mundësia”, Agron Shehaj.

Më të papëlqyerit janë Lulzim Basha dhe Ilir Meta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Scholz i kërkon Serbisë ta zbatojë Marrëveshjen e Ohrit

Dy ukrainase vdiqen në një apartament në Tiranë për shkak të mbidozës