in

Kur ua rikujton historinë të sulmojnë kopeishtë

Gani Mehmetaj

1.Kur i përmend krimet serbe në Dardani, Vuçistët (filoserbët) e Tiranës të hidhen në qafë me epitetet “primitiv”, “i jashtëkohshëm, “fashist”  etj, duke të penguar që ta rikujtosh të kaluarën.

2. Kur thua se Perandoria turke bëri shumë krime ndaj shqiptarëve, erdoganistët e dylberat proturk të sulmojnë kopeishtë, duke u përpjekur të ta mbyllin gojën.

3. Kur thua se islamizimi i shqiptarëve ishte tragjedia më e madhe kombëtare, që na shkëputi nga Evropa dhe po bëhet pengesë serioze për integrim në Evropë, rojat -pasdaranët e islamit të quajnë islamofob.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Loading…

0

“Bomba” për bashkim e Ramës i pëlqen propagandës së Beogradit e Moskës

Pacolli i drejtohet Putinit !