in

Grabitësit e argjendarisë në Suharekë sillen në gjykatë

Në Gjykatën Themelore në Prizren i kanë sjellë grupin e grabitësve të argjendarisë në Suharekë. Ky grup i armatosur ka plagosur dy policë, njërin në ditën e grabitjes dhe njërin dje në lagjen Arbëria të Prishtinës, gjatë përpjekjes së policisë për t’i arrestuar grabitësit.

Policia e Kosovës sot ka zhvilluar një aksion në një argjendari në Prishtinë, nën dyshimin se ka blerë arin e vjedhur në argjendarinë e plaçkitur në Suharekë.

Kujtojmë, se një ditë më partë policia ka vrarë njërit prej të dyshuarve për grabitje, pasi i njëjti sipas policisë, ka shtënë në drejtim të forcave të rendit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Arrestohet Naim Murseli, i dyshuar në vrasjen e bashkëshortes

Fundi tragjik i burrave të familjes Begolli