in

Georgina skllave e Cristiano Ronaldos në Arabinë Saudite?

Pas zyrtarizimit të transferimit të Cristiano Ronaldos te Al-Nassr, ka pasur raporte të ndryshme që zbulojnë aspekte të jetës së tij të re në Arabinë Saudite. Sipas një TikToker, dokumenti i ri i qëndrimit të Georgina Rodriguez përfshin një rresht ku thuhet se ajo i përket yllit portugez.

“Një grua në Arabinë Saudite nuk mund të ketë asnjë lloj pavarësie apo autonomie, kështu që asaj iu dha titulli se i përket Cristiano Ronaldos”, vuri në dukje TikToker. Përveç kësaj, ajo shpjegoi se dokumenti i identitetit tregon se çfarë roli luan ajo në jetën e tij, dhe në rastin e Georgina asaj do t’i jepej titulli “skllave”.

Sipas ekspertëve të kulturës arabe, kjo rrjedh nga kuadri ligjor në Arabinë Saudite i cili është i lidhur ngushtë me praktikimin e Islamit. Georgina dhe Ronaldo nuk janë zyrtarisht të martuar që do të thotë se ajo duhet të regjistrohet si ‘dora e djathtë’ e tij, pasi edhe ata kishin vështirësi për të marrë lejen për të jetuar së bashku.

Sipas informacioneve nga versioni arab i CNN, autoritetet saudite shmangën të komentojnë vërtetësinë e dokumentit që është bërë viral në rrjetet sociale. Megjithatë, publikimi i lartpërmendur vuri në dukje se ai është i rremë, siç treguan edhe disa përdorues sauditë të mediave sociale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Rrahmani shënon supergol ndaj Juventusit

“S’kam as ujë, as drita”. – La Europën për fshatin në Dukagjin, 22-vjeçarja jeton në kullë