in

Forcat ruse shkatërrojnë depon e naftës në Luhansk

Është shënuar dita e 36-të e luftës Rusi-Ukrainë, me shpërthime të shumta që vazhdojnë ende, miliona që po i largohen agresionit rus pavarësisht përpjekjeve të shumta për të arritur një marrëveshje paqeje.

Sipas informacioneve zyrtare në Ukrainë, forcat ruse kanë shkatërruar një depo nafte në rajonin lindor të Ukrainës, Luhansk, shkruan The Guardian.

Kreu i administratës shtetërore rajonale të Luhanskut ka publikuar disa foto të cilat tregojnë pasojat e granatimeve të vendit në Lysychansk.

Lini një Përgjigje

E lanë mes fushave kur u plagos: Kam dy vajza 11 dhe 9 vjeçe, tha vrasesja e 40 ukrainasve

Një krijesë e ngjashme me alienët gjendet në plazh