in

Fillojnë kërkimet për gjetjen e fëmijës 4 vjeçar

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës Avni Zahiti ka thënë se rreth orës 18:30, Policia ka pranuar informatën se në fshatin Akrashticë të Vushtrrisë, dyshohet se një fëmijë i moshës rreth 4 vjeçar, ka rënë në kanalin e Ibër-Lepencit.

“Policia me njësitet e saj ka dal në vendin e ngjarjes, si dhe janë  njoftuar ekipet e emergjencave civile, zjarrfikësit,  ekipet zhytësve për  kërkim-shpëtimit. Mbi dyshimet fillestare  në zonën e kanalit Iber-Lepenc në fshatin Akrashticë kanë filluar kërkimet për fëmijën”, ka thënë Zaiti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Borell: Lidhjet e Serbisë me Rusinë nuk përputhen me aspiratat për BE

“Maskat” vjedhin 200 mijë euro në teqenë e Gjakovës