in

Emira e bibliotekës së Manastirit

Kjo është Emira Selimi, aktivistja nga Shkupi, e cila pandalshëm po lufton për të krijuar një bibliotekë në qytetin e shkronjave shqipe, në Manastir. 

Ajo kërkon nga ju që të dërgoni libra shqip në adresë të saj.Në faqen tonë (Arbërorët e Maqedonisë) janë mbi 47 mijë admirues, dhe, sikur secili nga ne, vetëm nga një libër të dhurojë, ne e pushtojmë Manastirin me literaturë. Kësisoj edhe e marrim një ditë!

Qyteti nuk po ju kërkon shpirtin, por një libër! Ja ku e keni rastin, tregohuni patriotë! Arbërorët e Maqedonisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Sulm me thikë në Paris, plagosen gjashtë persona

Fadil Syleviqi ishte dëshmitari kyç i Gjykatës Speciale për ta zbuluar vrasjen e Enver Malokut