in

Dy të vdekur dhe 974 të infektuar me coronavirus në Shqipëri

Dy humbje jete dhe 974 të infektuar është bilanci i sotëm për situatën e krijuar nga koronavirusi në vend.

Në raportimin ditor të rasteve, MSH bën të ditur se nga 2153 testime të kryera, pozitivë për koronavirusin kanë rezultuar 438 qytetarë në Tiranë, 61 në Vlorë, 54 në Shkodër, nga 41 qytetarë në Durrës, Fier, 31 në Berat, 26 në Sarandë, 25 në Lushnje, 21 në Lezhë, 18 në Gjirokastër, 17 në Krujë, 15 në Dimal, nga 12 qytetarë në Kavajë, Divjakë, nga 11 qytetarë në Himarë, Elbasan, nga 10 qytetarë në Vorë, Roskovec, Tepelenë, nga 9 qytetarë në Korçë, Kurbin, 8 në Malësi e Madhe, nga 7 qytetarë Kamëz, Kuçovë, nga 5 qytetarë në Vau i Dejës, Patos, Pogradec, Gramsh, nga 4 qytetarë në Tropojë, Dibër, Mat, Selenicë, Përmet, Kolonjë, Skrapar, nga 3 qytetarë në Mirditë, Poliçan, nga 2 qytetarë në Këlcyrë, Devoll, Belsh, Librazhd, nga 1 qytetar në Pukë, Fushë Arrëz, Kukës, Shijak, Rrogozhinë, Mallakastër, Delvinë, Memaliaj.

Kurse, aktualisht janë 4,235 qytetarë aktivë me Covid-19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID-3 po marrin trajtim 24 pacientë. Sa i përket rasteve fatale, humbën jetën dy qytetare nga Tirana të moshave 64-74 vjeç.

Janë shëruar 377 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 276,070 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (5 Korrik 2022)Raste të reja ditore 974Të shëruar në 24 orë 377Të shtruar në spitale 24Humbje jete në 24 orë 2Testime ditore 2153

Testime totale 1,856,756Raste pozitive 283,811Raste të shëruara 276,070Raste Aktive 4,235Humbje jete 3,506

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Flet 90-vjeçarja që u zgjua në azil me 30 milion euro pasuri

Kamberi: Reciprocitet mes Luginës dhe serbëve të Kosovës