in

Dua Lipa tregon besëtytnitë e shqiptarëve në emisionin britanik

Në emisionin e “Jimmy Kimmel Live” këngëtarja Dua Lipa ka treguar disa shprehje shqiptare dhe kuptimin e tyre, të cilat shkatuan të qeshura në studio.

Këngëtarja ishte e ftuar në  “Graham Norton Show” ku tregoi se kur na kruhet hunda, tregon që do të zihemi me dikë apo të do bëhemi me nerva dhe për t’i shpëtuar kësaj, duhet të prekim lehtë të pasmet.

Piloti, me nofkën “Moonfish”, është një nga gjashtë që janë trajnuar për të përdorur aeroplanët luftarakë në bazën Skrysdtrup në Danimarkë, shkruajnë mediat e huaja.

“Është një aeroplan vërtet i mrekullueshëm për të fluturuar”, i tha ai platformës United24 të mbështetur nga qeveria ukrainase.

Ai tha se ndërsa F-16 janë “shumë më të lehtë për të fluturuar” për pilotët, ka qenë një sfidë për t’u përshtatur me sistemet elektronike më të avancuara në aeroplan.

Moonfish tha se aeroplani është më “i shkathët” se MiG që ai fluturoi më parë, duke shtuar: “Ndihet sikur dëshiron që ju ta fluturoni atë në mënyrë më agresive”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Rritet në 10 numri i të vdekurve nga zjarri në bllokun banesor në Spanjë

“Si Nokia dhe iPhone”: Piloti ukrainas krahason fluturimin me F-16 dhe një aeroplan të vjetër sovjetik