in

Clint Eastwood 91-vjeçari, thotë se nuk ka plane për të dalë në pension

Shumica e njerëzve do të ishin të lumtur të arrinin deri në 91 vjeç, pa menduar që të punonjnë ende. Pastaj përsëri, jo të gjithë kanë gëzuar të njëjtën jetëgjatësi si Clint Eastwood, i cili e përforcoi statusin e tij ikonik në Hollivud gjysmë shekulli më parë dhe nuk ka treguar kurrë ndonjë shenjë ngadalësimi.

Me një varg klasikësh në brezin e tij që datojnë dhjetëra vjet më parë dhe një kabinet trofe që mban katër Çmime Oskar, Eastwood ka fituar më shumë se të drejtën për ta marrë me qetësi. Ndërsa ai e ka ngadalësuar prodhimin e tij para kamerës, me Cry Macho duke shënuar meritën e tij të tretë të aktrimit në dekadën e fundit. Ai ose ka drejtuar, prodhuar, ose shfaqur në një duzinë metrazh ose dokumentarë në dhjetë vitet e fundit.

Në një intervistë të kohëve të fundit me Los Angeles Times, ylli legjendar i trilogjisë Dollars, Unforgiven, Dirty Harry dhe shumë të tjerë shpjeguan pse ai po vazhdon të nxjerrë filma të rinj në një moshë ku shumica e bashkëmoshatarëve dhe bashkëkohësve të tij ose kanë hequr dorë nga kjo industri, ose kanë vdekur.
“Për çfarë dreqin jam duke punuar akoma në të 90 -at? A do të fillojnë njerëzit të hedhin domate mbi ju? Unë kam arritur në pikën ku pyesja veten nëse ishte e mjaftueshme, por jo në pikën ku vendosa që ishte. Nëse lëshoni disa gjela deti, ata do t’ju tregojnë shumë shpejt. “Me Cry Macho mund të ketë rënë më pak të ardhura këtë fundjavë, por rolet e tij kryesore në Gran Torino dhe The Mule kanë fituar afro 440 milionë dollarë në arkë. Dhe kanë kaluar vetëm shtatë vjet që kur Snajperi amerikan rezultoi me goditjen më të madhe në karrierën e tij pasi “transportoi” gjysmë miliardë dollarë. Askush nuk do t’i thotë që të ndalojë së shpejti dhe nuk duket se ai do të dëgjojë gjithsesi.

Lini një Përgjigje

Filozofi që nuk e harroi kurrë gjuhën e babës

Gjermania në prak të zgjedhjes së Kancelarit të ri