in

Çeku: Stadiumi i Gjilanit po bëhet, ndahen 15 milionë euro

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Hajrullah Çeku njoftoi se ka nënshkruar marrëveshje me kryetarin e Gjilanit, Alban Hyseni për ndërtimin e stadiumit të qytetit në Gjilan, dhe ka ndarë 15 milionë euro. Çeku thotë se procedurat e nevojshme për zbatimin e projektit do të fillojnë menjëherë dhe punimet në tërësi do të nisin sa më parë.

“Projekti përfundimtar i Stadiumit të Gjilanit, i cili mungonte, tash është hartuar dhe i gatshëm për zbatim ndërsa buxheti i nevojshëm për financimin e zbatimit veçse është siguruar. Në marrëveshjen e sotme me kryetarin Alban Hyseni, zotuam 15 milionë euro për ndërtimin e stadiumit. Procedurat e nevojshme për zbatimin e projektit do të fillojnë menjëherë dhe punimet në tërësi do të nisin sa më parë”, ka shkruar Çeku në rrjetin social Facebook.

Ai thotë se planifikimi i duhur është thelbësor për suksesin e çdo projekti dhe këtë, thotë se e kanë bërë me Stadiumin e Gjilanit dhe do të vazhdojnë ta bëjmë me secilin projekt infrastrukturor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Kurti i premton Kamberit mbështetje për të drejtat e shqiptarëve në Luginë

Shkupi shpall persona non grata tre diplomatë rusë