in

Bleona Tafallari pjesë e organizatës terroriste “Luanët e Ballkanit”

Bleona Tafallari me origjinë nga Kosova, është dënuar me 4 vjet burgim në Itali.

Siç raporton gazeta italiane Il Giorno, 21-vjeçarja ishte pjesë e organizatës terroriste “Luanët e Ballkanit”, ndërsa vetë njihej me nofkën “Luanesha e ISIS-it”.

Ajo rezulton se është pjesë e një grupi fundamentalist islamik me bashkëshortin e saj dhe se ishte gati të shkonte për të luftuar.

Bleona Tafallari është arrestuar më 17 nëntor të vitit të kaluar në Itali për terrorizëm ndërkombëtar pas një hetimi të koordinuar nga prokurori Leonardo Lesti.

   

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Pesha e penës sime më duket e rëndë pasi asgjë nuk ndërron në këtë shoqëri

Historiani britanik për Putinin: "Krahasimi i tij me Adolf Hitlerin, nuk është krejtësisht i pavend"