in

Berisha: Rama me porosi të Vuçiqit nuk e lejon shtatoren e Rugovës

Sali Berisha nëpërmjet një reagimi në Facebook ka akuzuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama se nuk po e lejon vendosjen e shtatores së presidentit të parë të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Sipas Berishës, Rama ka porosi nga Vuqiçi për moslejimin e vendosjes së shtatores në kryeqytetin shqiptar.

“Miq, ju përshëndes sot me këtë foto me presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova, në shtëpinë time, shkurt 1991! Edi Rama me porosi të Vuçiç nuk lejon vendosjen e shtatores së tij në Tiranë”, ka shkruar Berisha.

RTK

Lini një Përgjigje

Ish-kryeministri italian: Franca rrëzoi aksidentalisht avionin italian në 1980, në përpjekje të dështuar për të vrarë Gadafin

Rrëfim interesant dhe drithërues