in

Barcelona shpartallohet nga Real Madrid në "Camp Nou"

Barcelona më mirë të mos shfaqej fare në “Camp Nou” në kuadër të ndeshjes së dytë të gjysmëfinales së Kupës së Mbretit. Është deklasuar nga Real Madrid, që tashmë ka siguruar finalen. Ndeshja është mbyllur me rezultat 0-4.

Junior (45+1′, ) dhe Benzema (50′, 58′, 81′) me golat e tyre i kanë dhënë fitoren skuadrës nga Madridi.Barcelona nuk ka shënuar as golin e nderit.Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave e luajtur në Madrid ishte mbyllur me fitoren e katalonasve prej 1-0.

Në finalen e 6 majit Real Madrid do të ndeshet me Osasunën. 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Futja e trupave austro-hungareze në Shkodër (5)

Clinton: Gabova me marrëveshjen e 1994 dhe jam përgjegjës për Ukrainën