in

Avokati i Kadri Veselit gënjeu-Nazim Bllaca është gjallë

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson, ka thënë se e ka bërë një gabim gjatë deklaratës së tij kur ka thënë se Nazim Bllaca ka vdekur.

Në fund të seancës, ai ka thënë se do të sqarohet për këtë deklaratë, por në transmetimin e Dhomave të Specializuara është dëgjuar vetëm një pjesë e fjalisë së tij.

“Bëra një gabim, thashë Nazim Bllaca ka vdekur…”, ka thënë avokati Emmerson, shkruan KP.

Gjatë konferencës së sotme, avokati i Veselit deklaroi se prokuroria vazhdon të mbështetet te një dëshmitar me emrin Nazim Bllaca, i cili, sipas tij, ka vdekur.

Avokati i Kadri Veselit, Ben Emmerson, ka thënë se e ka bërë një gabim gjatë deklaratës së tij kur ka thënë se Nazim Bllaca ka vdekur.

Në fund të seancës, ai ka thënë se do të sqarohet për këtë deklaratë, por në transmetimin e Dhomave të Specializuara është dëgjuar vetëm një pjesë e fjalisë së tij.

“Bëra një gabim, thashë Nazim Bllaca ka vdekur…”, ka thënë avokati Emmerson, shkruan KP.

Kjo deklaratë e avokatit Emmerson u demantua nga familjarët e Nazim Bllacës, të cilët për Klankosova.tv konfirmuan se Nazim Bllaca është shëndosh e mirë dhe në mbrojtje ndërkombëtare.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Loading…

0

Nxënësit e helmuar janë nga Besia

Me të gjitha biletat e shitura, Lipa performon sot në Cyrih