in

A është Jozefina Topalli shpresa e Shqipërisë evropiane

Jozefina Topalli sërish doli në skenën politike shqiptare. Disa media e sulmuan egër, një islamik nga Shkupi shkumëzonte kundër partisë së saj.  Donte ta ndalonte dhe ta linçonte ende pa i marr hapat e para, duke u thirrur në kinse të djathtën shqiptare nga prizmi i konservativizmit myslimanë (Jozefina është shqiptare katolike).  

A do ta shkëpusë Jozefina Topalli me partinë e re Shqipërinë nga orienti islamik? A do t’i rikthehet lidhjeve tradicionale shqiptare me Italinë, Francën dhe Gjermaninë, pa e harruar Britan e Madhe?  

Emri i saj jep shpresa se do t’i jap kahe evropiane Shqipërisë. A do të jetësohen shpresat e kombit të sfilitur nga eksperimentet e tmerrshme të politikës shqiptare?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Pandemia e vitit 1918-1919 mbyti 50 deri në 100 milion njerëz

Armend Zemaj: Masat e reja për mbrojtjen nga COVID-19