in

“Zogjtë e qyqes”, roman që do ta lexoni më një frymë

Rrëfim tronditës për vuajtët dhe kolonizimin, për dashurinë dhe urrejtjen, për krimet e gjenocidin. Një qasje e pazakonshme që nuk është trajtuara në letërsinë shqipe.

“Zogjtë e qyqes”, roman që do ta lexoni më një frymë.  Fitues i çmimit Kadare për vitin 2021. 

Kërkojeni në të gjitha libraritë e Kosovës dhe në Sheshin Nëna Terezë të Prishtinës.  

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Loading…

0

Presidentja Osmani bisedoi me presidentin e Izraelit Isaac Herzog

Presidentja Osmani, kryekuvendari Konjufca dhe kryeministri Kurti ngushëlluan familjet e atyre që humbën jetën në aksidentit tragjik