in

Zelensky ushtarëve rusë: Dorëzohuni, Putin po ju dërgon drejt vdekjes

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, u bëri një thirrje rusëve duke thënë se presidenti i tyre me vetëdije po i dërgonte qytetarët në vdekje.

Duke folur në rusisht, Zelensky u bëri thirrje forcave të Moskës të dorëzohen, reaporton Al Jazeera.

“Do të trajtoheni në mënyrë të civilizuar… Askush nuk do t’i dijë rrethanat e dorëzimit tuaj”, tha presidenti.

Komentet erdhën vetëm disa orë pasi Rusia miratoi një ligj që ashpërson dënimet për dorëzimin vullnetar dhe dezertimin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Loading…

0

Të hënën do të promovohet “Rugovën, si e kam njohur” i Gani Mehmetajt

Shtatë anije të tjera me produkte bujqësore largohen nga portet e Ukrainës