in

Tentuan të digjnin me benzinë të moshuarën, arrestohen babë e bir në Itali

Një ngjarje terror është regjistruar në Itali. Quotidianodipuglia shkruan se dy persona, babë e bir 64 dhe 37 vjeç me origjinë shqiptare janë arrestuar nga policia italiane, pasi tentuan që të digjnin me benzine një të moshuar.

Shqiptarët tentuan që t’i vinin flakën të afërmes së tyre që jetonin në një shtëpi. E moshuara ka bërë denoncimin në polici, duke theksuar se kishte arritur që t’i shpëtonte një sulmi hakmarrës nga babë e bir. Ata jetonin në shtëpinë e të moshuarës prej disa vitesh dhe kanë debatuar me të.

Kur të gjithë të afërmit e tjerë në shtëpi kishin fjetur, babë e bir, kanë hyrë në dhomën e gjumit të gruas me një bidon me benzinë, duke synuar t’i vinin flakën. Sapo ndjeu aromën e benzinës, gruaja ka bërtitur dhe ka dalë jashtë, duke i shpëtuar kështu sulmit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Presidentja Osmani takoi një grup të shoqatave të komunitetit shqiptar në SHBA

Ukraina padit fqinjët evropianë për ndalesën në importet ushqimore