in

Sot Azerbajxhani-Kosova, dardanët kërkojnë fitoren e dytë

Pas fitores ndaj Irlandës 83:76, Kombëtarja e Kosovës sot do të luajë sfidën e dytë të vlefshme për Rrethin e Parë parakualifikues evropian për Kupën e Botës 2027.

Dardanët do të ndeshen në udhëtim me Azerbajxhani, në një sfidë ku Kombëtarja jonë synon fitoren e radhës.

Basketbollistët e Kosovës mbrëmë kanë mbajtur stërvitjen e fundit dhe se tashmë janë të gatshëm për përballjen me Azerbajxhani.

Atmosfera në kampin e Kosovës është shumë e mirë dhe basketbollistët e Kosovës janë të motivuar për të shënuar fitoren e dytë radhazi.

Azerbajxhani të enjten pësoi humbje nga Zvicra 72:53.

Ndeshja Azerbajxhani-Kosova luhet fillon në orën 11:00 me kohë lokale të Kosovës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Dua Lipa, një kritike e shkëlqyer letrare

Aktivistja e burgosur iraniane bën thirrje për bojkotimin e zgjedhjeve në Iran