in

Shkoi daja, erdhi nipi në krye të FSK-së

Bashkim Jashari është emëruar këtë të martë Komandant i Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ai e ka pasuar në këtë pozitë Rrahman Ramën i cili dha dorëheqje.

Pozita më e rëndësishme ushtarake në vend ka kaluar nga daja tek nipi. Jashari dhe Rama kanë lidhje familjare mes vete.

Bashkim Jashari është djalë i hallës së Rrahman Ramës, njofton Klankosova.tv.

“Gruaja e Ademit dhe gruaja e Rifatit kanë qenë halla të Rrahman Ramës”, ka konfirmuar për Klan Kosova, Halit Barani, i cili njeh të dy familjet.

Mirë do të ishte të emerohet në të ardhmen  gjeneral prej vërteti me Akademi ushtarake Perëndimore me aftësi ushtarake e komanduese. Mi birin e filanit a nipin e filanit ne e fundosim shtetin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Loading…

0

Mediumi rumun shkruan për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

Shpallja e pavarësisë së Shqipërisë në 28 nëntor 1912, si ngjarje unike në llojin e vet në historinë botërore