in

Rihapet linja hekurudhore Hani i Elezit-Fushë Kosovë, përurohen tunelet 6-7

Nën organizimin e Ministrisë së Ekonomisë, sot mbahet ceremonia e përurimit të tuneleve 6 dhe 7, si dhe rihapja e linjës hekurudhore Hani i Elezit – Fushë Kosovë.

Në njoftimin e kësaj ministrie bëhet e ditur se në ceremoninë e cila nis në orën 13:00, marrin pjesë kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, shefi për Bashkëpunim nga Zyra e BE-së në Kosovë, Johannes Stenbaek Madsen, shefi i BERZH-it, Maslichenko Sergiy dhe kryeshefi i Sh.A. “Infrakos”, Naser Krasniqi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Escobar: Marrëveshjet e arritura Kosovë-Serbi janë të detyrueshme

Stuhi e fortë/ Bllokohen 23 turistë në Kanionin e Langaricës