in

Pranoi ofertë 400 milionë euro në vit nga Al Hilal – Messi tashmë ka marrë vendim për të ardhmen

Lionel Messi dëshiron të qëndrojë në Evropë edhe pasi i është ofruar një kontratë me vlerë 400 milionë euro në vit nga klubi i Arabisë Saudite, Al Hilal.

Skuadra e Lindjes së Mesme, një rival i Al-Nassrit të Cristiano Ronaldos, raportohet se ka paraqitur një ofertë stratosferike në kampin e ikonës argjentinase pasi lajmet u shfaqën këtë javë se ai është afër largimit nga Paris Saint-Germain. Oferta do të bënte që Messi dhe Ronaldo të ringjallin rivalitetin e tyre në Lindjen e Mesme, ndërsa vendi vazhdon të investojë shumë në sport.

Marrëveshja e Messit me PSG-në skadon në fund të këtij sezoni dhe pavarësisht se ka bisedime me zyrtarët parisienë, një kontratë e re nuk duket të jetë e mundshme. Kjo e lë të hapur derën për klubet e tjera për të bërë një propozim, me Barcelonën aktualisht favorit.

Ata kanë konfirmuar tashmë se bisedimet për ta rinënshkruar atë janë zhvilluar me babanë dhe agjentin e tij, Jorge, dy vjet pas largimit emocional të shtatë herë fituesit të Topit të Artë, i cili u shkaktua nga çështjet financiare të dokumentuara mirë të klubit. Dhe Barça krenohet me një avantazh të madh ndaj Al Hilalit për shkak të statusit të tyre evropian, me Messin që dëshiron të mbetet në kontinent.

Prioritetet e fituesit të Kupës së Botës dolën në dritë pas ofertës së Al Hilal, të cilën ai do ta refuzojë, sipas raportimeve të shumta. Më parë, Messit u sugjerua të largohej nga futbolli i klubeve evropiane për herë të parë që nga mosha 13-vjeçare, me Inter Miamin e David Beckham në Shtetet e Bashkuara, veçanërisht duke synuar një tentim.

Për fat të keq për Beckham, duket se 35-vjeçari nuk dëshiron të mbyllë karrierën e tij ende në Evropë – ndryshe nga rivali i përjetshëm Ronaldo, i cili u largua nga Manchester United për t’u bashkuar me Al-Nassr në janar. Edhe pse ai është tre vjet më i madh se Messi, shumë e gjykuan largimin e superyllit portugez nga Evropa si një pranim të fuqive të tij të pakta.

Messi mund të mbetet ende në PSG për një sezon të tretë, por ai dëshiron garanci për ambiciet sportive të gjigantëve francezë, pasi nuk arriti të fitojë sërish Ligën e Kampionëve. 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Hovenier: Qeveria e Kosovës e ka përgjegjësinë që t’i mbrojë qytetarët e saj dhe të sigurojë llogaridhënie për këto vepra kriminale

Komunikatat propagandë?!!!