in

Pamje rrëqethëse, ushtarja e rrëmbyer izraelite vritet nga Hamasi – shfaqet para kamerës para se të ekzekutohet

Ushtria izraelite ka konfirmuar vdekjen e ushtares, që Hamasi e rrëmbeu dhe e mbajti në Gazë pas sulmit të 7 tetorit mbi territorin e Izraelit.

Forcat Mbrojtëse të Izraelit (IDF) kanë bërë të ditur se kanë njoftuar familjen e 19-vjeçares Noa Marciano, rreth vdekjes së saj, shkruan BBC.

Marciano shfaqet në videon që Hamasi e publikoi mbrëmë. IDF-ja videon e ka cilësuar si “terrorizëm psikologjik”.

Ushtarja izraelite e cila ishte rrëmbyer, tregon emrin e vet që prindërve dhe atë të qytetit të lindjes. Më pas në video shfaqet trupi i saj i pajetë.

Militantët e armatosur të Hamasit gjatë muajit të kaluar, kishin marrë peng rreth 240 persona dhe kishin vrarë 1.200 tjerë.

Lini një Përgjigje

Horrori i Hamasit, rrëfimet tronditëse nga dëshmitarët: Përdhunuan gra dhe i qëlluan në kokë

Kosova i kërkon Austrisë huazimin e shpatës së Skëndërbeut, për nder të 17 shkurtit