in

Opera e parë kosovare “Goca e Kaçanikut”, Çeku: Mbrëmje e jashtëzakonshme

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, e ka quajtur të jashtëzakonshme mbrëmjen e sotme, pasi është shfaqur opera e parë kosovare “Goca e Kaçanikut”.

Çeku ka falënderuar kompozitorin Rauf Dhomi, regjisorin Nikolin Gurakuqi dhe drejtuesin Edon Ramadani, të cilët sipas tij dhuruan emocione të fuqishme për publikun.

“Opera e parë kosovare “Goca e Kaçanikut” me kompozitor Rauf Dhomin, u shfaq sonte për herë të parë në Kosovë pas krijimit të saj më shumë se gjysmë shekulli më parë.

Opera e Kosovës në bashkëpunim me Baletin Kombëtar të Kosovës dhe solistët, në regjinë e Nikolin Gurakuqit dhe nën drejtimin e Edon Ramadanit dhuruan emocione të fuqishme sonte për publikun.

Faleminderit për punën dhe përkushtimin tuaj”, ka thënë Çeku.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

Dua Lipa, një kritike e shkëlqyer letrare