in

Nuk jam armiqësor me aleatët, por Kosova duhet të lëvizë përpara

Kandidati për president, Ramush Haradinaj thotë se Kosova duhet të shkojë përpara. Për këtë ai ka bërë thirrje te aleatët ndërkombëtar.

“Unë jam i bindur se këshilltarët e Biden, Merkelit, Macronit duhet të bëjnë një analizë të mundësisë së epilogut Kosovë-Serbi”, thotë Haradinaj në Pressing.

“Ne po ju kërkojmë ndihmë aleatëve tanë që të hymë në NATO si Kosovë, me heq bllokadën që po e bën Serbia e Rusia”, shtoi ai.

“Me heq bllokadën që po na e bën pesëshja e BE’së që s’e ka njohur Kosovën. Po ju kërkojmë, po i lusim, 20 vjet kemi prit dhe po e kërkojmë të drejtën tonë të merituar në familjen e popujve OKB, NATO,BE”, theksoi Haradinaj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Polici e rrahu brutalisht pse nuk e kishte maskën!

Kosnett: Shkëmbimi i territoreve s'ka qenë dhe s'do të jetë politikë e ShBA-së