in

Nova rs: Lajmi për Berishajn është i rrejshëm

Dush Gashi

Portali beogradas Nova.rs mbrëmë ka botuar këtë lajm, në fakt përgënjeshtrim të një lajmi të botuar më parë prej tij: Lajm i rremë se një politikani slloven i janë paguar gjysmë milioni euro.

Portali kosovar ka raportuar sot lajmin e rremë të televizionit slloven Planet TV për skandalin e madh financiar të supozuar në të cilin akuzohen për përfshirje kundërshtari Janez Jansha, kryetari i Partisë së Lirisë Robert Golob dhe ambasadori i Kosovës në Kroaci Martin Berishaj. Planet TV, përndryshe në pronësi të njerëzve të afërt me pushtetin vendor, ka publikuar pak para zgjedhjeve informacione të pavërteta për skandalin e madh financiar të supozuar.Në fakt, të dielën në Slloveni mbahen zgjedhjet parlamentare, në të cilat votuesit vendosin mes politikës së ndjekur nga kryeministri aktual Janez Jansha në dy vitet e fundit dhe alternativës së premtuar nga menaxheri Robert Golob.

Ky lajm përmban informacione të pavërteta, të cilat janë publikuar gabimisht nga portali ynë. Nova,rs u kërkon falje lexuesve për shpërndarjen e këtij lajmi

PS: Përshtypja ime është se kjo gazetë duket e pavarur në konceptin e saj redaktorial dhe gjithsesi nuk është nën ndikimin e regjimit të Vuçiqit, përkundrazi. Sigurisht, nuk po e marr saktësinë e saj si të mirëqenë, vetëm si një element të ri rreth kësaj teme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Loading…

0

“Përbindëshi” amerikan lundron përballë brigjeve shqiptare, rusët nuk kanë asnjë shans në Mesdhe

Forcat ruse marrin robër vëzhguesit e OSBE në Donetsk dhe Luhansk