in

Mediumi kroat: Portieri i Shqipërisë është hit në Instagram dhe kuptohet pse

Por, portieri i kombëtares së Shqipërisë, nuk është yll vetëm në fushë por edhe në rrjetet sociale.

Kështu së paku pretendon mediumi më i madh kroat, Index.hr i cili shkroi se Strakosha është bërë hit në rrjet duke rrëmbyer zemrat e të gjithëve me imazhet që publikon në Instagram.

Strakosha, 29-vjeçar, është i përkushtuar ndaj familjes dhe publikon shpesh foto ku shfaqet me prindërit e tij dhe vëllain.

Ai ka lindur në Greqi dhe babai i tij ishte gjithashtu një futbollist, shkruan mediumi kroat.

Lini një Përgjigje

Të paktën 900 të vdekur, shumica vdiqen kur e gjuanin djallin me gurë

Ideologjitë e djeshme dhe të sotme politike, ish Gjermani Lindore – Shqipëri