in

Kosova fiton në një ndeshje argëtuese në Prishtinë

“Irlanda e Veriut u mposht 3-2 nga Kosova në një ndeshje argëtuese të UEFA Nations League në Prishtinë sonte”, thuhej në fillim të njoftimit të Federatës së Futbollit të Irlandës së Veriut.

Kosova arriti fitore shumë të rëndësishme mbrëmë, për të vazhduar dhe shpresuar për pozitën e parë në grup, që do t’i jepte mundësi të luftonte për një vend në Kampionatin Evropian.

“Kosova dominoi ndeshjen për periudha të gjata, megjithatë skuadra e Ian Baraclough vazhdoi të luftonte dhe me siguri mund të kishte arritur një pikë në fazat e mbylljes kur ata ngritën ritmin dhe e vendosën skuadrën vendase nën presion të vazhdueshëm. Një gol i Daniel Ballard në minutën e 83 -të , kur Irlanda e Veriut humbi 3-1, shkaktoi një finale të furishme, megjithatë djemtë bardheblu nuk arritën dot të barazonin”, thuhej tutje në njoftimin e Federatës së Futbollit të Irlandës së Veriut.

Të dielën, Kosova e zhvillon ndeshjen shumë të rëndësishme ndaj Greqisë në udhëtim, ku i duhet patjetër fitorja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Loading…

0

NGJARJE MADHORE QË VURI NË BINARËT HISTORIK PAVARËSINË KOMBËTARE

Shqiptarë lindësh, myslimanë bëhesh