in

Kisha e Nolit në Boston e bekon flamurin e Kosovës

 Kisha Ortodokse Shqiptare e Amerikës feston Ditën e Pavarësisë së Kosovës në Boston, Massachusetts.Flamuri i Kosovës bekohet në Kishën Ortodokse Shqiptare.

Ndërsa në Shqipëri, në kishat që janë uzurpuar nga Janullatos, kurrë nuk është mbajtur një meshë në ndonjë kishë për bekimin e Flamurit të Kosovës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

A është i programuar dështimi në bisedimet Kosovë – Serbi, javën e ardhshme ?

Mbretëresha Geraldinë: Për Mbretin Zog, ishte nder dhe detyrë strehimi i Hebrenjve!