in

FSK STËRVITET NË BAZËN USHTARAKE AMERIKANE NË GJERMANI

Forcat e Sigurisë së Kosovës kanë realizuar me sukses një aktivitet stërvitor “KFOR 30”, të mbajtur në Bazën Ushtarake amerikane në Hohenfels të Gjermanisë, ka njoftuar ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Ai shkroi në Facebook se ushtarakët e Kosovës “dëshmuan performancë me profesionalizëm të lartë, duke u vlerësuar shumë lartë nga forcat tona aleate amerikane dhe forcat tjera partnere bashkëpjesëmarrëse në stërvistje”.

“Vazhdojmë drejtë sukseseve të reja për avancimin e mëtejmë të forcave të ndërveprueshme me forcat aleate”, shkroi Mehaj në Facebook.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Forca Speciale nga SHBA dhe Britania e Madhe bëhen gati për t’u futur në Ukrainë

Si do të përfundoi miqësia Rama – Vuçiq?