in

Filmi më i ri i Brad Pitt dhe Margot Robbie, ende pa u publikuar është favorit për Oscar

Kompania e produksionit publikoi një video të shkurtër nga filmi i ardhshëm i krijuesit të “La La Land” Damien Ser Chazelle, me titull “Babylon”.

“Babylon” është filmi i ri i Paramount Pictures me kastë të përfshirë emra të mëdhenj të Hollivudit, si Brad Pitt, Margot Robbie, Tobey Maguire dhe Olivia Wilde.

Kompania e produksionit publikoi pak orë më parë një video të shkurtër nga filmi i ardhshëm i krijuesit të “La La Land” Damien Ser Chazelle, me titull “Babylon”.

Në klipin e shkurtër të titulluar ‘Mirë se vini në Babiloni’ Sazel e përshkruan ‘Babiloni’ si ‘gjëja më e madhe që ka bërë ndonjëherë’.

Variety raporton se filmi “Babylon” zhvillohet në vitet 1920, fokusohet në përshtatjen e Hollivudit në film dhe duket si një kombinim i “The Great Gatsby” të Baz Luhrmann dhe “Një herë në Hollywood” të Quentin Tarantino-s falë “muzikës me zë të lartë, kostumeve verbuese dhe grimit të nivelit tjetër”.

Sipas mediave të huaja, “Babylon” plotëson shumë nga kriteret për t’u çuar drejt fitimit të një Oscar.

Shumica e personazheve të “Babylon” janë karikatura të yjeve të jetës reale të kohës, sipas regjisorit. Për shembull, Jack Conrad i Brad Pitt është një personazh i frymëzuar nga John Gilbert, Clark Gable dhe Douglas Fairbanks.

Sipas të njëjtave raporte, “Babylon” do të shfaqet në kinema të përzgjedhura më 25 dhjetor, por më 6 janar 2023 pritet të nisë shfaqjet në të gjitha kinematë./

Lini një Përgjigje

Price: Kurti e Vuçiq të bëjnë lëshime, mos të rrezikohet paqja

Tërmeti shkatërrues në Indonezi, 162 viktima deri tani