in

Është koha që Vuçiç të sillet në Hagë për Krime lufte 1998-99

Martin Henze – diplomat dhe këshilltar për politikat në Ballkan nga radhet e CDU në Gjermani, ka shkruar rreth deklaratave të fundit  të presidentit serb Aleksander Vuçiç.

Duke mos u pajtuar me deklarimet fallco z.Henze e ka quajtur shpesh një dramë fallco, pohimet e Vuçiç për një “luftë”.

Sipas z.Henze Vuçiç vepron sipas direktivave të presidentit rus Putin dhe se miqësia e Vuçiç me Ramën dhe nismën e tyre Open Balkan nuk lë shumë për të dëshiruar dhe është kundër Procesit të Berlinit.

Sipas z. Henze është koha që Vuçiç dhe Putin të sillen në Tribunalin e Hagës për Krime Lufte…Deklarimet e z.Henze mund t’i gjeni në profilin e tij në Twitter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Loading…

0

U ula e shkrova!

Knaus akuzon Bashkimin Evropian për bullizëm ndaj Kurtit si ish i burgosur i Millosheviqit, dhe simpatizon Vuçiqin si ish-ministër i kasapit