in

Debutim me elitën e Hollvudit : Dua Lipa në mesin e aktorëve Hollivudian

Këngëtarja Dua Lipa shkaku i Coronës duhet që ta shtyjë turneun e saj të planifikuar për në 2022, por sensacioni britanik i muzikës pop tashmë këtë vit ka një projekt të ri. Ajo do të bëjë debutimin e saj në aktrim në një thriller spiun – dhe është në kompaninë më të mirë të Hollivudit.

 

Ylli i muzikës Dua Lipa, lëviz nga skena e koncertit para kamerës. Këngëtarja zyrtarisht do të bëjë debutimin e saj si aktore në thriller spiun “Argylle” nga prodhuesi i filmit Matthew Vaughn. Kjo është raportuar nga “The Hollywood Reporter”, ndër të tjera.

Sensacionit britanik të muzikës pop, i bashkohet gjithashtu një kast e mbushur me yje. Për shembull, ylli i “The Witcher” Henry Cavill, Samuel L. Jackson (“Avengers: Endgame”), Bryan Cranston (“Breaking Bad”), Sam Rockwell (“Moon”), Bryce Dallas Howard (“World Jurassic”), Cathrin O’Hara (“Përroi i Schitt”) dhe John Cena (“Bumblebee”) mund të shihen në thriller. Dua Lipa supozohet gjithashtu të sigurojë muzikën origjinale për titullin.

Matthew Vaughn do të drejtojë filmin, i cili thuhet të jetë rreth “një prej spiunëve më të mëdhenj në botë” në një kërkim për aventura nëpër botë. Skenari është shkruar nga Jason Fuchs, i cili gjithashtu shkroi skenarët për “Ice Age 4 – Fully Moved”, “Pan” dhe “Wonder Woman”. Vaughn përshkruan projektin e ardhshëm si franshizën më origjinale të spiunazhit që nga librat e Ian Fleming të viteve 1950. “Kjo do të rishpikë zhanrin e spiunazhit.” Fleming ishte autor i dymbëdhjetë romaneve të James Bond.

“Argylle” është bazuar në romanin që do të dalë së shpejti nga Ellie Conway dhe pritet të jetë i pari nga të paktën tre filmat. Xhirimet janë planifikuar të fillojnë nga gushti në Evropë.

Këngëtarja ka kohë për udhëtimin e saj në Hollywood. Vetëm disa ditë më parë, britanikët njoftuan se turneu i saj evropian i planifikuar për në vjeshtë, do të shtyhej për në 2022. Ajo ishte “plotësisht e thyer nga zemra që nuk mund të vazhdoj me turneun tim në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë, të planifikuar në shtator dhe tetor”. Dua Lipa postoi datat alternative për të gjitha shfaqjet e planifikuara deri më tani – dhe madje njoftoi një seri të tërë të paraqitjeve të reja. Në Gjermani, këngëtarja mund të paraqitet në Hamburg më 9 maj, në Berlin më 10 maj dhe në Këln më 12 maj.

Burimi: ntv.de, mba / spot, nga gjermanishtja Sherif Ramabaja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Shkencëtarët përshkruajnë tre skenarë se si mund të duket e ardhmja me Coronën

Donika Gërvalla: Diskutimi im i sotëm në Forumin e Dubrovnikut