in

“Arbëria”, filmi për arbëreshët që do të dal në Netflix

Një prej platformave më të mëdha dhe më të njohura botërore për filma VOD është Netflix.

“La Casa de Papel”, “Narcos”, “House of Cards”, “Lupin” e shumë e shumë seriale dhe filma kanë pasur premierën në Netflix. Mirëpo, së shpejti do të lansohet një film me temë për shqiptarët, raporton Zëri.

“Arbëria” quhet filmi nga regjisorja me origjinë kalabreze, Francesca Olivieri. Ai trajton jetën e arbreshëve në Itali me anë të një storje dramatike.

Lini një Përgjigje

Një shqiptar u burgos për një vrasje mbi 3 dekada më parë në Sydney të Australisë

Në fokus situatën e sigurisë dhe tendencat për destabilizim të rajonit nga Serbia