in

Arbana Osmani për iftar sugjeron ushqim me mish derri dhe verë të bardhë

Moderatorja Arbana Osmani njihet për gatimet e saja.

Lidhur me këtë ajo ka bërë edhe një libër ku të gjithë të pasionuarit pas kuzhinës mund ti mësojnë gatimet nga aty.

Sugjerimet të ndryshme për gatime jep Arbana shpesh herë në rrjete sociale.

Së fundmi ajo për iftar ka sugjeruar tagliatelle me lule kungulli, pancetta dhe krem djathi, shkruajnë disa portale.

Pancetta si përbërës ka mishin e derrit, dhe kombinimi me verën e bardhë.

Arbana Osmani nuk e ka thënë që ta hani mishin e derrit domosdo për iftar, por portalet antishqiptare duan t’i nxisin islamistët radikalë e budallenjtë trushpërlarë, ndërsa nuk kanë munguar reagimet e tërbuara me një fjalorë të pistë kundër yllit medial.

Mishi i derrit këshillohet më shumë në drekë, por akush nuk mund t’ua ndalojë për iftar.  

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Bugajski: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të ndërpritet

Zbulohet një tjetër varr me 900 trupa civilësh në Kiev