in

782 mijë e 60 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.671.559 doza të vaksinës. Nga ta 782 mijë e 60 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Për mbrojtje nga COVID-19 në Kosovë ka vazhduar të jepet edhe doza e tretë dhe përforcuese e vaksinës.

Në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) është bërë e ditur për 53 raste të reja me COVID-19.

Aktualisht në Kosovë janë 419 raste aktive me koronavirus. 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Loading…

0

Mosmarrëveshjet BE – Ukrainë, Gjermania është gjithashtu fajtore për këtë

Viti i Ri me masa kufizuese